RSS Feed

Zážitky z Islandu konečně na papíře: Fotosešit od Saal Digital

Září 24 by Liliam

V červnu 2016 jsem zažila nejlepší dovolenou všech dob. Vyrazili jsme na tři týdny na Island a musím přiznat, že tahle země předčila veškerá moje očekávání. Když jsme se vrátili, stáhla jsem si cca 1000 fotek, které jsem tam nafotila s vidinou toho, že nejlepší set upravím a udělám si z nich fotoknihu. No, k samotnému upravování jsem dostala o rok později.  A když jsem za další 3 měsíce narazila na nabídku od Saal Digital udělat si fotosešit se slevou, vzala jsem to jako jasné znamení, že je čas na činy!!

Původně jsem sice chtěla fotoknihu, ale když jsem viděla, jak vypadá fotosešit, začala jsem mít chuť ten formát vyzkoušet. Z mnoha formátů jsem si vybrala čtverec (jsem příznivce dokonalé souměrnosti), a zvýšila jsem počet listů, takže jich mám 18 – rozuměj 36 stran pro fotky. Na výsledek jsem se začala těšit už při sestavování online, velmi příjemně mě překvapily předdefinované typy rozložení fotek na stránce. Působí opravdu moderně a neměla jsem z nich problém vybrat, občas jsem si fotky zvětšila, nebo trochu posunula, ale velké zákroky nebyly třeba.

Super je také to, že fotky můžete dát na celou stránku a zapomenout na nutnost mít kolem fotek nějaký prostor pro tisk. Celý proces tvorby sešitu také zabral překvapivě málo času, za půl hodinky bylo hotovo a už jsem odesílala. V ruce jsem měla výsledek asi po týdnu.

Zatím jsem si vždycky nechávala dělat fotoknihy u zahraniční firmy BLURB, kterou používali mí profesoři na fotku na FSV UK, takže poměrně vysoký standard. Kvalitou fotek se jí ale Saal vyrovná. Byla jsem zvědavá, jak na mě bude tisk působit, právě fotky z Islandu jsem totiž upravila trochu jinak a výrazněji, než jsem zvyklá. Na papíře to ale vypadá bezvadně, působí to mnohem přirozeněji než digitální formát.

U formátu fotosešitu mě po chvíli přemýšlení překvapilo i další zjištění – prohlížení je mnohem pohodlnější, než u běžné fotoknihy. Díky kroužkové vazbě nemusíte nic lámat nebo ohýbat, všechno jde hladce (a fotí se to taky mnohem líp!!) Desky chrání zepředu i zezadu plastová vrstva, takže by se povrch neměl poškrábat.

A na kolik taková sranda přijde? V tomto nastavení je cena podobného sešitu asi 650 korun + poštovné. Jasně, není to málo. Ale pokud fotíte, na vašich fotkách vám záleží a máte za sebou tak výjimečnou a vizuálně intenzivní dovolenou jako já, vyplatí se to zahrnout do cestovních nákladů.

 


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *