RSS Feed

Jak jsem zjistila, že Lucifer je sexy i jako žena

Leden 15 by Liliam

wicked1

Zas mě někdo předběhl.

To si tuhle člověk pomyslí – jak by asi Bůh fungoval v dnešní společnosti? A napadne ho – byl by přece celebrita! Musel by prodávat trička, možná nahrát alespoň jedno cédéčko s moderním popíčkem a žil by v obří vile se stovkou bodyguardů.

Pak člověku dojde – sakra, to by byl super komiks!

A pak si přečte The Wicked + The Divine.

no images were found

V The Wicked + The Divine bohové na Zemi úplně nekašlou. Jednou za čas se u nás na otočku objeví, a to v tělech teenagerů, kteří se díky tomu okamžitě stanou celosvětovými superstar. Udávají moderní trendy, výrazně se líčí, publikum po nich šílí, jsou nevyzpytatelní a hlavně – jsou bohové.

Ohledně mytologie jsou tvůrci komiksu – scenárista Kieron Gillen a kreslíř Jamie McKelvie – poměrně inovativní. Osobně jim dávám zlatou hvězdičku za to, že pro své hrdiny nevybrali notoricky známá božstva, ale sáhli spíše po zapomenutých symbolech. Čtenáře tak podněcují k dalšímu slídění, kdo je kdo, a co obsahuje „minulost“ každé z postav. I tak ale nechali místo pro držáky, jakým je třeba Lucifer – ovšem okořenili ho genderovou ňamkou – v The Wicked + The Divine si totiž padlý anděl lebedí v křehkém ženském těle. Juch!

Tvůrci našli sympatickou paralelu s dnešní popkulturou, vzrušení a napětí zvyšuje ještě linka s častým tragickým osudem popových hvězd – smrtí. Převtělení bohů totiž není trvalé, po dvou letech z povvrchu zemského opět zmizí = zemřou. Hostitelé si to až příliš dobře uvědomují a každý se s tím smiřuje jinak. Vše sledujeme očima fanynky – nadšené puberťačky, která bezmezně touží po božské moci a náhodou se jí podaří dostat se do společnosti jejích idolů – panteonu bohů. Po všech je samozřejmě značně šílená, silným charakterem zatím vážně nezaujme, ale díky ní se čtenář dozví vše, co potřebuje vědět ke spokojenému počtení a slastnému vrnění.

no images were found

Pokud byste chtěli najít v moderní komiksové scéně komiks, který by mohl soužit jako učebnice různorodosti a pokrokovosti, jste na správném místě. V The W + The D najdete všechny odstíny barvy pleti, homosexualitu, silné ženy jako vedoucí postavy, vybuchující hlavy a Davida Bowieho v ženském těle. Co víc si přát.

Proč mají The Wicked + The Divine takový úspěch? Předně díky tomu, že doslova každý z cílovky se dokáže s dějem okamžitě identifikovat. Ukažme si na toho, kdo někdy nebyl fanouškem zpěváka, skupiny, nebo zkrátka nebyl posedlý jakoukoli kulturní ikonou. Nikdo? Ne? Takže tak. Za druhé – moderní sci-fi. V současné době letí, a pokud ho okořeníte trochou mýtu, výstředními postavami a právě snadnou linkou sebeidentifikace, máte v podstatě vyhráno.

no images were found

PÁR PERLIČEK

  • Komiks The Wicked + The Divine se stal vítězem Annual British Comic Awards

  • Někteří fanoušci vidí v hrdinech reálné postavy – Justina Beabera, Kim Kardashian, nebo Rihannu

  • Tvůrci se snažili dokonale spárovat archetypy popových hvězd s příslušným božstvem – museli odpovídat povahou i charakterem


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *