RSS Feed

Susanna Majuri – finská divoženska s dětským srdcem

Listopad 17 by liliam

Někdo fotí pro peníze, někdo pro slávu, někoho to prostě jen baví. Ale Susanna Majuri je jiná. Fotí, protože potřebuje vyjádřit, co cítí, ve fotografiích nehledá krásu, ale přítele, který jí bude stát po boku, když všechno ostatní zklamalo.

Stačí jeden pohled, abyste poznali, že její fotky jsou jiné. V první chvíli si nejste jistí, co vlastně vidíte, ale přesto nedokážete odtrhnout oči. Jemné barvy, rozčeřený obraz a jakoby roztančená kouzelná stvoření v něm. Tady je malá nápověda, většina Susanniných fotografií je focena skrz vodní hladinu. A právě tahle drobnost vdechla obrazům právě to „cosi“, co vás chytí a nepustí. Nevidíte tváře modelek, přesto ale cítíte, co Susanna chce, abyste cítili. A i když by se mohlo zdát, že tak silný a specifický přístup začne po chvíli nudit, není tomu tak. Vážně nevím, jak je to možné, ale funguje to.

Neskutečně mě mrzí, že jsem neměla šanci se se Susannou potkat osobně, rozhovor jsme dělaly přes email. Ale i tak mě překvapila svou srdečností a otevřeností, dověděla jsem se, že její nejlepší přítelkyně žije v Česku, a tak jsem měla možná snazší start než ostatní. Hned druhý den po odeslání otázek si mě Susanna přidala na Facebooku do přátel, takže už můžu začít sbírat velké foto osobnosti! 🙂

Každopádně jsem hrozně ráda, že zrovna Susanna byla první fotografkou, se kterou jsem měla tu čest udělat rozhovor. Pokud byste se o ní chtěli dovědět víc, což velmi silně a asertivně doporučuji, hoďte očko na přiložené linky, kde najdete dokument o její maličkosti. Poznáte, že Susanna nemá jen výjimečné fotografie, ale také neuvěřitelně zajímavou osobnost.

http://www.myspace.com/susannamajuri/videos/video/61944261

http://www.myspace.com/susannamajuri/videos/video/61943654

Celý rozhovor si můžete přečíst na http://magazinprostor.cz/2012/11/susanna-majuri/ .

 

 

 


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *