RSS Feed

Pidi superhrdinové hlásí útok! Seznamte se s dalším super online komiksem

Leden 24 by liliam

Mnozí je možná znají, ale i tak se vyplatí o nich napsat. Každý, kdo bude ochuzen o komiks JL8 bude totiž krutě litovat. Pokud dumáte nad neobvyklým názvem, už předem můžete vyloučit všechny sci-fi kombinace. Nebo vlastně… Rovnou k věci, JL zastupuje Justice League a ona tajemná osmička určuje… Věk hrdinů.

Zdroj: http://jl8comic.tumblr.com/

Setkáte se proto například s Batmanem, Supermanem nebo Wonder Woman. Nebooo tedy spíš s Batmaníčkem, Supermaníčkem a … To je asi jedno. Všichni právě studují základní školu a od toho se odvíjí také jejich příběhy. Nečekejte proto žádné extrémně napínavé zápletky ani silnou dějovou linii.

Zdroj: http://jl8comic.tumblr.com/

Přesto ale autor komiksu Yale Stewart dokáže více než dobře udržet čtenářovu pozornost, a to jak popisem vztahu mezi postavam, tak i nečekanými příchody známých zloduchů v dětském vydání.

JL8 si dozajista užijí hlavně fanoušci a alespoň amatérští znalci DC hrdinů, nemusíte ale být komiksová wikipedie na to, aby si vás mini liga naprosto podmanila. Yale Stewart předkládá jednotlivé konotace jemně a můžu vám zaručit, že pokaždé, když objevíte nějaký ten dějový jinotaj, budete mít radost jako malé dítě. Na ukázku přikládám jeden, který určitě poznají úplně všichni. Snad se namlsáte.

Zdroj: http://jl8comic.tumblr.com/

Musím se přiznat, že ze začátku jsem s JL8 zacházela značně skepticky. To je ten můj odmítavý postoj plný předsudků ke všemu, o čem vím, že se mi v hloubi duše bude děsně líbit. Nakonec jsem se ale do komiksu naprosto ponořila a společně s The Abominable Charles Christopher (o něm byl předchozí komiksový článek) teď tvoří špičku mých sledovaných online komiksů.

Zdroj: http://jl8comic.tumblr.com/

JL8 je lehký, vtipný a kvalitně zpracovaný komiks, který se přiklání ke klasické komedii. Najdete v něm jak Calvina a Hobbese, tak Peanuts. Navíc studna legendárních komiksů je sakra hluboká, a proto s každým stripem číhám na nové narážky a návštěvy. Ano, do JL8 se občas přimotá i nějaká ta známá postava. Opět vás můžu nalákat na příklad. Kdo ho poznááá?

Zdroj: http://jl8comic.tumblr.com/

Zkrátka a dobře – JL8 stojí za to. Důkazem toho je i to, jak se právě zoufale snažím napsat další odstavec jen proto, abych mohla do článku vložit poslední obrázek. No jo, vážně,

Zdroj: http://jl8comic.tumblr.com/

 

 


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *