RSS Feed

Kult puťkovosti

Březen 16 by liliam

A je to tu.  Přišlo to dřív, než jsem si myslela, ale tentokrát jsem už prostě nedokázala odolat.

Na stole mi leží můj první časopis s recepty.

Bylo to zkrátka silnější než já, snažila jsem se bojovat, ale neměla jsem šanci. Ležel na pultu, titulky hlásající: „Naučte se marcipánová kouzla“ a „Hitparáda čokoládových lahůdek“ a moje ruka už pevně svírala hřbet časopisu. Až do chvíle, kdy jsem se v tramvaji podrobněji zahleděla na titulní stranu, jsem podléhala pouze dětské radosti. Vmu ovšem udělalo přítrž zjištění, že můj úlovek je vydáván jako příloha dámského magazíu, kterému jsem se asi před týdnem otevřeně a velice jízlivě vysmíval, že to s tou image domácí puťky a dokonalé hospodyňky vážně přehání. Polil mě ledový chlad. Nic nebude jako dřív.

V tu chvíli mi všechno došlo. Přišel konec mého mládí a divokého života, nyní se mi podvědomí snaží naznačit, že je čas začít lákat samce ne na svůdné tvary a dlohé řasy, nýbrž na vepřo-knedlo-zelo a jablkový závin. Už dlouho v sobě potlačuju chuť stát se kvalitní kuchařkou. Je to proto, že na nic lepšího už nic a nikoho nepřilákám? Že by existovalo biologicko-sociologické podvědomí, které dokáže odhadnout, že už zkrátka dozrál ten správný čas? V šíleneckém opojení mi mé úvahy začínají dávat dokonalý smysl. K příštímu nákupu přihodím výtisk Ženy a život, ve slabší chvilce Chvilku pro tebe. Sbohem, Top Dívky a Cosmopolitany! Uvědomuji si, že nemám zástěru do kuchyně. A jak slastně prohlížím v elektru nové modely lednic!

Po desítkách minut horečného analyzování mi klesá tep a já si pořádně prohlížím obsah výtvoru ďáblova.

99 těch nejsladších pokušení na celý rok

Uspořádejte pro své hosty šlehačkové hody

Nejoblébenější světové dezerty pro mlsné jazýčky

10 netradičních ovocných koláčů, které nemají chybu

Dort: Koruna svátečního stolu

Konečně mi to dojde. Kdeže domácí hospodyňka! Prostě jsem nechutně vysazená na sladké a cpala bych se sacharidy od rána do večera. Z mozku mi padá balvan. Ostatně, možná to až moc řeším. Co všechno by potom vyplývalo z toho, když si mladý jinoch koupí pornočasopis? Hrůza pomyslet.

Už se moc těším, až pro svého přítele vykouzlím nočky ve žloutkovém krému. Potom mě už nikdy neopustí! (Ale musím si koupit tu zástěru…)


2 komentáře »

  1. Denny napsal:

    Opravdu dobré! Ikdyž trochu škoda toho prozření, už jsem myslel, že bych mohl zajet na véču 🙂

  2. IM napsal:

    Tohle je skvělý a úderný, jen tam máš nečekaně dost překlepů 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *