RSS Feed

Krátký report z focení – tropy a DIY filtr

Červenec 2 by Liliam

I když jsem se tomu sama divila, včera jsem se dobrovolně rozhodla vystavit se bleskové akci. Pořád mám v zásobě pár slečen, které jsou ochotné se ode mě nechat vyfotit, a tak jsem jedné z nich asertivně napsala. Ha! A vyšlo to. (Tímto jí děkuji, že se mnou do chaotické organizace šla). Jelikož jsem nebyla schopná vymyslet žádnou originální lokaci, vyrazily jsme do okolí Vyšehradu, kde se prostě vždycky nějaký ten pěkný koutek najde.

Z našeho sklepního bytu jsem vyšla připravená, v batohu dva foťáky, bublifuk a potravinovou fólii (čtete dobře, čtete dál) a na sobě samozřejmě dlouhé džíny. Po hodině venku jsem kalhot opravdu trpce litovala. Ale alespoň jsem si v těch vedrech nespálila nohy. Naivně jsem modelce nakukala, že ve tři už nebude tak silné světlo (hohoho) a začalo se fotit. Po tom, co jsme kvůli onomu „příjemnému“ oslepujícímu světlu asi třikrát změnily lokaci, rozhodla jsem se vyzkoušet svůj úžasný a dokonalý podomácku vyrobený filtr. HA!

Jak to mělo vypadat:

Zdroj: petapixel.com

Výroba je jednoduchá. Omotáte objektiv potravinovou fólií tak, aby okraje trochu zasahovaly do záběru, což vytvoří zajímavý „snový“ efekt. No. Budu na tom asi muset ještě trochu zapracovat, jelikož mě podivné šedavé plochy začínaly spíš štvát. Fólie tak brzy skončila zmačkaná v kapse a jelo se dál.

Jak to vypadalo špatně:

Musím smeknout před mou krásnou modelkou, jelikož po nafocení asi 150 fotek jsem nakonec doma čelila zajímavému problému – nemohla jsem vybrat, které ze snímků jsou nejlepší. Asi poprvé jsem nemusela dělat při rozhodování žádné kompromisy a pouze jsem s těžkým srdcem postupně vylučovala. Výsledný výběr samozřejmě můžete posoudit na mých fotostránkách.

A ať jen nežeru – jak to jednou vypadalo i dobře! :

Příští týden má být vedro ještě větší, takže se nabalím do kombinézy a opět vyrazím cvakat. Tentokrát se slečnou, se kterou se společně pokusíme vytvořit cosi jako „book“ začínající modelky, takže už pečlivě studuji, jak má vlastně taková věc vypadat.

Celou série s Katkou najdete na LiliamPHOTO.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *