RSS Feed

Když vizáž dělá profík, aneb jak jsem fotila krásky v parku

Červenec 17 by Liliam

Všechno začalo nevinně. Sháněla jsem modelku na focení oblečení Longin  ozvala se mi Danča. Nechtěla ovšem stát před objektivem, ale nabídla mi služby vizážistky. Musím se přiznat, že mě to nadchlo. Už několikrát jem uvažovala o tom, že zkusím někoho najít, a teď mi jeden profík rovnou nabízí svou kůži zdarma. Začaly jsme se domlouvat na podrobnostech, když Danča přišla s rychlou nabídkou – odpadl jí fotograf, má připravené líčení i modelky, tak jestli nezaskočím. Ano, ano ano! Čas mi příliš nepřál, na stejný den jsem měla domluvený pracovní pohovor a další focení, ale co bych pro svou foto kariéru neudělala:) A ještě, že jsem do toho šla.

Je nezvyk fotit s profíky. Hlavní změna byla v tom, že holky modelky věděly, co dělat, moje nápady ani moc nepotřebovaly. Taky jsem měla už předem zadané téma focení. Na programu bylo jedno výrazné, „drsné“ líčení, plus jedno přírodní. To už tak nějak předem naznačilo, jak se bude pózovat, a mně to trochu ušetřilo práci.

U výrazného líčení jsem se nejdřív bála, že na fotkách nebude vypadat tak, jak by mělo, ale musím říct, že pro fotky asi bylo přímo vymyšleno. Holkám to neskutečně slušelo a měly i hezky promyšlené outfity. Jediný nepřítel, který tak zůstal na place, bylo slunce. Jelikož jsme musely začít fotit v jednu hodinu odpoledne, bylo světlo opravdu hodně silné a trochu jsem s ním bojovala. Nestřídaly jsme proto moc lokací a spíš jsme zůstávaly na již vyzkoušených místech.

Jedním z konkrétních přání Danči byla fotka s kloboukem. Přinesla si dokonce i snímek, jak by vše mělo vypadat. No. Se studiovým osvětlením by to asi šlo zvládnout, šlo o beauty shot s klasickým ohybem klobouku přes oko. Takhle dopadl náš první pokus.

Klobouk byl na ohyb dost malý, navíc nám okamžitě nepříjemně zastínil oči modelky. Nepomohlo ani zvednutí hlavy. Jedinou cestou bylo, aby si modelka klobouk nadzvedla rukou. To nám ovšem zase částečně zmizel ohyb. A ukázal se taky další zádrhel – všechny takové fotky vypadaly jako pirátské 🙂

Po deseti minutách snažení jsme to s modelkou Verčou vzdaly. Ostatně pirátů není nikdy dost, tak to Verča alespoň dovedla k dokonalosti. Když už, tak pořádně!!

 


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *