RSS Feed

Kapustňáci – konečně vím, že nejsem sama

Květen 4 by Liliam

Dlouho jsem si na ně nevzpomněla. Za to se teď upřímně kaju. Jsou totiž vrcholem evolučního vývoje. Kapustňáci.

Díky mé milé sestřičce jsem se do nich mohla zamilovat znova a co víc – v komiksové podobě! Stačilo objevit stránku Man versus Manatee, kde se každé pondělí objevuje nový strip. A všechny jsou… No, podívejte se sami!

Vlastně se jistým způsobem stydím, že jsem s něčím takovým nepřišla sama. Rachel Arnow to ale zvládla neuvěřitelně svěže, vtipně a hlavně roztomile. Ztvárnění kapustňáků je jednoduché, ale přitom velmi přesvědčivé a propracované. Nikdy by mě nenapadlo, jak jednoduše lze vyjádřit jednotlivé kapusňáčí emoce.

Na Monday Manattes se mi velmi líbí i klasické zpracování. Málokdy se ještě najde komiks vyvedený tradiční technikou. Pořád si nejsem jistá, ale zdá se mi, že Rachel sáhla dokonce po voskovkách.

S každým dalším stripem ale musím stále více obdivovat autorčinu kreativitu. Všechny komiksy totiž vlastně staví na tom, že kapustňáci jsou líní a rádi jedí. A možná taky trochu jednodušší. S občasnými vyjímkami samozřejmě. Ani tak ale neupadá do stereotypu a dokáže využít i slovní hříčky a mnohovýznamy.

Kapustňáci jsou prostě nejlepší. A komiks Rachel Arnow to ukazuje s neuvěřitelnou grácií. Navíc věřím, že každý, kdo si její  stripy přečte, si bude muset tyto věčné požírače chaluh zamilovat také.

Tak co, přesvědčila jsem vás?:)

Všechny obrázky jsou převzaty z webu http://mvsm.omnomzom.com/, kde také najdete kompletní stripy Rachel Arrow.


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *