RSS Feed

Jak jsem zabloudila na zombie nádraží

Červenec 29 by Liliam

SONY DSC

Když jsem byla na Žižkovském nádraží naposledy, přímo z něho čišela beznaděj.  Když jsem tam cíleně zabloudila před pár dny… Čišela z něj taky. Ale trochu víc stylově. Právě v těchto dnech se totiž v prostorách nádraží koná Landscape Festival zaměřený na krajinářskou architekturu.

no images were found

no images were found

 

Díky němu se nádraží zazelenalo, vznikly tam příjemné koutečky s plážovými lehátky, velice pozitivně hodnotím i bar s mnoha druhy alkoholů, ale hlavním bodem (samozřejmě, koho by zajímal chlast!!) jsou ukázky krajinářských projektů, které najdete po celé Evropě.

Ty ještě mile dokreslují staré železniční vagony přímo „naplněné“ přírodou a instalacemi studentů architektury.

 

no images were found

no images were found

 

Super jsou i prezentace demonstrující návrhy studentů týkající se konkrétních míst v Praze, která by si revitalizaci zasloužila jako sůl.

Jedním z nich bylo například Tachovsé náměstí s ústím tunelu pod Vítkovem, které jsem záhy navštívila, a uznale konstatovala, že to místo je ****** děsivé a nějaká ta geniální krajinářská architektura by mohla celkem píchnout.

no images were found

(Takhle to vypadá ve zmíněném tunelu. Jupí!)

no images were found

Ale zpět k festivalu. Nádraží je teď neskutečně příjemné. Na peróně najdete balíky slámy (i s ubrusy!), které tvoří stylové lavičky i stoly, lehátka už jsem zmínila, rozpadlá nástupiště ozdobily také extraordinérní dřevěnné houpačky (vsaďte se, že jste už dávno zapomněli, jak může takový kvalitní houp zlepšit den) a pokud vyznáváte deviantní punk, celkem pohodlně se sedí i na vystavených sochařských uměleckých dílech.

 

no images were found

no images were found

 

A co je nejlepší? Je to ZADARMO! A do areálu je volný vstup každý den od 13 do 21 hodin.

 

no images were found

no images were found

 

Tak šup, hurá na opíjení v kulturní architektonické památce, která hraje skoro ve všech amerických filmech.Možná, že stihnete i nějakou tu zajímavou akci, které se v prostorách Žižkovského nádraží pořádají.

PROGRAM ZDE

no images were found

no images were found


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *