RSS Feed

Jak jsem obnovila své strip hobby

Srpen 21 by Liliam

m2

Co se v mládí naučíš, ve věku 24 let jako když najdeš.

V poslední době zažívám takový roztomilý comeback do doby, kdy mi bylo 16. Abych se přiznala, bylo to asi nejpříjemnější období mého života, kdy jsem v jednom kuse četla, psala povídky a začínala zuřivě zakládat hromadící se hromadu komiksů. Občas na to období nostalgicky vzpomínám a nikdo mi nevymluví, že právě tehdy jsem byla nejkreativnější. Ostatně asi to znáte – vysoká, vztahy a pracovní poměry totiž pak pomalu začínají nepříjemně krátit prázdniny, kapesné, volný čas a takové ty věci, co přece dospělý, zodpovědný a vzdělaný člověk vůbec nepotřebuje.

Ehm. No a před nějakým rokem jsem si řekla, že to chci asi zvrátit. Začít zase psát, číst a komiksovat tak, jako dřív. Zatím se mi to plus mínus daří a dělá mi to neskutečně dobře, navíc se nějak přirozeně znovuobjevil můj starý koníček – stripy. Už od svých Garfieldovských začátků jsem se pokoušela o svou originální tvorbu (v deseti letech to byly revoluční krátké příběhy tlustého, pruhovaného, věčně nenažraného křečka a jeho pána – wow, že?). Nutkání tvořit se potom prolínalo velkým množstvím mých sešitů zeměpisu, biologie a fyziky.

Tady se například jedná o zeměpis, jak můžete poznat ze spodní částí stránky. Tipla bych to na kompletní zápis z hodiny. Komiks o mnohojaderné hmotě v koprodukci s kamarádkou Janou, tímto bych jí chtěla mnohokrát poděkovat za trojky ze zeměpisu.

No a v nějakých šestnácti přišel můj největší projekt – koule.

Ač to zní tak, že můžete mít nutkání se nacházet v rozpačitých rozpacích, není tomu třeba. Jednalo se o poněkud přihlouplého hrdinu – černou kouli s velkýma očima (ano, to byl oficiální název). Když jsem nedávno našla archiv tohoto komiksu, samotnou mě překvapilo množství objevených listů. Ne všechny byly čitelné, ne všechny byly zábavné a téměř žádné nebyly gramaticky správné, ale co! Na černou kouli s velkýma očima jsem si ale vzpomněla z jiného důvodu.

 

Nedávno jsem během čekání na svůj tah v Heroes of Might and Magic neměla co dělat. A tak jsem si začala kreslit. Nestačila jsem pokrýt ani jednu stránku a zjistila jsem, že kreslím komiksový strip. A tak jsem si řekla – super!! A kreslila jsem dál. A pak jsem si řekla – to mě fakt baví! A kreslila jsem pořád dál.

no images were found

Tak nějak vznikly medúzky. Netuším, jak dlouho mi to vydrží. Asi do té doby, než mě to přestane bavit kreslit. Ale u příležitosti nového stripování jsem si vzpomněla na všechno, co jsem vytvořila, a co mám schované… Rozhodla jsem se ta zavrženíhodná díla chabé úrovně zdigitalizovat a podělit se. Ostatně od toho zavrženíhodná díla chabé úrovně jsou, ne?


1 komentář »

  1. Dimik napsal:

    Piš scénáře… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *