RSS Feed

Jak jsem chtěla pochopit muže

Duben 15 by Liliam

Vždycky jsem měla pocit, že chlapům rozumím.

Vždycky mi byli způsobem přemýšlení a jednání mnohem bližší, než ženské osazenstvo světa.

Vždycky jsem měla podobné zájmy, jako kluci.

Jakmile ale začne být řeč o něčem jiném, než o  komiksech, počítačových hrách či fantasy, jsem v háji.

Hehe. Vždycky jsem byla podezřívavá vůči zaručeným návodům, jak muže pochopit. Většinou totiž byly autorkami ženy. Na tom něco nehraje, ne?

Před pár týdny jsem na jednu takovou publikaci ale skutečně narazila. A jen tak z hecu jsem si řekla, že je možná čas této hrozbě lidstva čelit čelem. A tak jsem se do toho dala.

Barbara De Angelis: TAJEMSTVÍ MUŽŮ, KTERÁ BY KAŽDÁ ŽENA MĚLA ZNÁT

Momentálně jsem došla do bodu, kdy jsem pročetla celou knihu. Je třeba upozornit na to, že samotný název je už trochu zavádějící. Hned po úvodní kapitole totiž přichází výčet chyb, které ženy dělají. WHAT?! Neměla být náhodou řeč o chlapech?! Ve skutečnosti se totiž jedná spíše o „návod“, jak se stát silnou ženou a bla bla bla.

A jak autorka charakterizuje své něžné publikum?

Ženám vyčítá, že jsou slabé.

Že upozaďují své názory ze strachu, aby nebyly vyvráceny, nebo se neukázaly jako nesprávné.

Že přejímají cíle a myšlenky mužů, aby se jim zalíbily.

Že ze sebe často, a občas i rády dělají chudinky, aby byly utěšovány a opečovávány.

Ale pak mě napadlo – počkat, počkat, počkat…

A nestaví na těchto předpokladech autorka celou strategii knihy?

Právě skrz tyto rysy by se totiž dalo předpokládat, že ženy bez okolků přijmou její teorii. Snadno přejímají názory… A pokud z toho ještě vyjdou jako ty, kterým je ubližováno a zaslouží si něco lepšího… A pokud se budou jejími radami držet, muži po nich budou toužit a milovat je… A pokud si myslí něco jiného, pravděpodobně to radši rychle zapomenou, jelikož co je v knize, bude asi pravda, že.

Moje hypotéza je značně vrtkavá, ale přiměla mě opravdu přemýšlet o tom, co čtu. S nejčastějšími chybami žen jsem se totiž už setkala i jinde. U mužů. Abych si jen necucala údaje z prstu, položila jsem zkušební 4 otázky celkem 6 zástupcům… no však víte koho. Někteří byli zadaní, někteří single, někteří ve svazku manželském. Aby to bylo fér. A jak to dopadlo?

  • Chlapi se taky přizpůsobují. Často. A vůbec se za to nestydí. Svoje koníčky, zájmy, postoje… Na co si jen vzpomenete.
  • Zatímco ženám bývá údajně často líto, že se při hádkách dostatečně neprojevily (rozuměj neseřvaly chlapa do krve), nebo nedostatečně hájily svůj názor, muži tento problém opravdu nemají. Jsou mnohem víc „co na srdci to na jazyku“, což bych osobně i docela tipla.
  • Co mě překvapilo, drtivá většina kladných odpovědí se objevila i u otázky, zda před ostatními, nebo sami před sebou často svého partnera omlouvají za jeho nepříjemné chování. Tak kdo z nás by chtěl veřejně hlásat, s jakou hrůzoexistencí ve skutečnosti žije, že.
  • A poslední. Snižování vlastních úspěchů v očích partnera… Tady je to tak půl na půl, žádné vzrůšo. Občas je potřeba trochu shodit naši dokonalost, aby nás mohli lidé přesvědčovat o opaku, že.

Krásně jsem si tak dokázala, že chyby žen dělají i muži. Jisté buřičské hlasy oponovaly, že můj výzkum je zmanipulovaný tím, že jsem žena, a tudíž všichni moji respondenti budou odpovídat zaujatě. Tyto zcela nemístnou opozici kategoricky odmítám.

Spíš mi přišel zajímavý postoj mužů. Všechny výše popsané reakce totiž často berou jako samozřejmost, zkrátka jako nic, za co by se měli stydět. Občas se sice objevily i komentáře „aby byl klid“, ale méně často, než bych čekala. To mě vedlo k myšlence…

Pokud ženy přestanou tyto chyby dělat, muži by je měli milovat, obdivovat a toužit po nich.

ALE

Pokud tyto „chyby“ přestanou dělat muži… Co se stane? Dle mého názoru by je ženy označily za ignoranty a hajzly, což by bylo následované spoustou nepříjemných společenských situací a vymřením lidstva.

Tolik k mému optimistickému pohledu na psychologickou situaci partnerského soužití.


1 komentář »

  1. Draon napsal:

    Máš můj obdiv. Já bych snad ani ženy pochopit nechtěl…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *