RSS Feed

Ailera Stone – lovkyně snů z Litvy

Leden 28 by liliam

Inspirace není nikdy dost. Alespoň pro mě osobně platí, že když se ze všech sil snažím inspiraci najít, nenarazím na ni ani náhodou. Ovšem když je člověk v jednom kole s oddalováním povinností, otravuje vás inspirace doslova nechutně. Přesně tak jsem narazila na mladou fotografku Aileru Stone, která je původem z Litvy. Profilová fotografie mé erasmácké spolužačky mě dovedla na její facebookové stránky. A bylo to.

Ailera Stone mě štve. Je totiž o rok mladší než já. Na Facebooku má její foto stránka přes 10 000 fanoušků. Server expertphotography.com ji zařadil mezi 20 nejlepších světových mladých fotografů. A umí portréty.

Jak je u mě zvykem, ruku v ruce se závistivou nenávistí jde samozřejmě i obdiv.  Její fotografie mají totiž skvělou atmosféru, Ailera taky skvěle pracuje s barvami a dynamikou fotky. Zrovna u ní se inspirace hledá příjemně, a proto se stala další fotografkou, se kterou jsem se rozhodla udělat rozhovor.

Nedávno začala tato mladá fotografka fotit také editorialy a fashion, což jí z celého srdce přeju. Bohužel společně s placenou prací, alespoň z mého pohledu, se z jejích fotografií začalo pomalu vytrácet i ono kouzlo a elegance, kterých její práce měla vždy na rozdávání. Tak trochu proto doufám, že nad komerčními nabídkami budou převažovat její vlastní projekty (ano, jsem zlomyslná a sobecká).

Ale abych nezdržovala. Nechám vás, abyste si raději udělali názor sami. Celý můj rozhovor s Alierou najdete na stránkách Magazínu Prostor.

Pokud vás tvorba Ailery Stone zaujala, určitě navštivte její facebookové a oficiální stránky, nebo blog.

Zdroj fotografií: http://autumninmyveins.blogspot.cz/


Žádné komentáře »

No comments yet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *